חלון הזדמנויות ליחידים וחברות המתכננות לבנות דירות המיועדות להשכרה למגורים - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

חלון הזדמנויות ליחידים וחברות המתכננות לבנות דירות המיועדות להשכרה למגורים


אלון פורז רואה חשבון
הצעה לשינוי חוק עידוד השקעות הון יגרע את ההטבות הניתנות כיום לקבלנים יחידים ובודדים שיבנו דיור להשכרה
משבר הדיור נמצא על סדר היום הציבורי ללא הרף. רק לאחרונה ביטל בג"צ את חוק מיסוי דירה שלישית ואתמול התבשרנו על הגרלת מחיר למשתכן חדשה שיצאה לדרך...
מסתבר כי בין שלל ההצעות ליציאה ממשבר הדיור, קיים פתרון נוסף שיוכל להציע הקלה בנושא והוא עידוד יזמים וקבלנים לבנות דירות להשכרה לטווח ארוך. זאת באמצעות מענקים והלוואות מדינה שונות.

יחד עם זאת, על שולחנה של הכנסת מונחת הצעת חוק לתיקון החוק לעידוד השקעות הון (פרק שביעי 1) המעניק הטבות לבניית דירות לצורך השכרתן. כאשר משמעות השינוי בחוק היא כי מי שמעוניין בקבלת ההטבות שבחוק והוא יחיד או שהוא חברה אך מתעתד לבנות פחות מ- 30 דירות, יצא מתחולת החוק ולכן יש חשיבות להגשת בקשה בהקדם האפשרי טרם כניסת שינוי החוק לתוקף.

לדברי רו"ח פורז, מומחה לנושאי הלוואות ומענקי מדינה, קיימים מצבים מורכבים בהם ניתן לזכות בקבלת ההטבות גם אם מדובר בשותפות בין מספר יחידים (לעיתים יורשים) בקרקע עליה ייבנה הבניין. או בעלות משותפת בין חברה/חברות ליחידים על קרקע עליה עתיד להיבנות המבנה. או עסקאות קומבינציה בהן ניתן להגיע למצב בו או שהיזם (בעל הקרקע) ייהנה מהטבות המס או שהקבלן המבצע ייהנה מהטבות המס ובמקרים מסוימים שניהם גם יחד. וכן במקרים של בניית מגורים לסטודנטים והשכרת דירות מרוהטות.

ההטבות כוללות:
מס הכנסה מופחת של 11% לחברה ו- 20% ליחיד (במקום 24% לחברה ו- 50% ליחיד).
הוצאות פחת מוכרות בשיעור 20% לשנה (במקום 4% לשנה)- דבר המביא למעשה להפסד לצרכי מס לאורך שנים רבות ודחיית תשלומי המס לפרקי זמן ארוכים של בין 10 ל 16 שנים.
מס על דיבידנד 20% בלבד (במקום 30%) – למי שמאוגד כחברה.

לדברי רו"ח אלון פורז, "החוק לעידוד השקעות הון מהווה כשחקן המרכזי בישראל לעידוד השקעות הון, ע"י עידוד יזמים והשקעות הון, שיתרמו לצמיחת המשק הישראלי. הזכאות להטבות, כרוכה בפניה מסודרת למשרד הכלכלה בה פירוט תיאור הבניין העומד בתנאים הדרושים להגדרת "בניין חדש להשכרה" אשר זכאי להטבות הללו."

עוד הוסיף רו"ח פורז, מדובר בהטבות משמעותיות מאד מבחינת ההיקפים הכספיים שלהן ליזמים וקבלנים. באמצעות שימוש בחוק זה, יכולים להתרם למאמץ הלאומי גם קבלנים קטנים ויזמים שבונים בערים השונות בהיקפים קטנים ובינוניים ולא רק במקבצי דיור גדולים. לצערי הרב, מסלול זה הולך להיסגר עבור אותם יזמים וקבלנים.


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  [email protected]