אשרא: מומלץ ליצואנים לברזיל לדחות בכמה ימים חתימה על עסקאות ארוכות טווח עם הממשלה, עד להתבהרות המצב הפוליטי - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

אשרא: מומלץ ליצואנים לברזיל לדחות בכמה ימים חתימה על עסקאות ארוכות טווח עם הממשלה, עד להתבהרות המצב הפוליטי


אשרא
נמרוד עציוני, מנהל הסיכונים הראשי: "בשלב זה אין כוונה להעלות את דירוג הסיכון, אולם אנו עוקבים אחר ההתפתחויות" * "צפוי פיחות בריאל בטווח הקצר ועלייה בתנודתיות בשווקים"

"עד שהתמונה הפוליטית בברזיל תתבהר, אנו ממליצים ליצואנים הישראלים לדחות במספר ימים חתימה על עסקאות מהותיות ארוכות טווח מול הממשלה, וכמובן לגדר את ההכנסות בריאל. בעסקאות לטווח הקצר ישנה פחות סיבה לדאגה". כך אומר נמרוד עציוני, מנהל הסיכונים הראשי של אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, בעקבות המשבר הפוליטי בברזיל.
עציוני מציין כי "כלכלת ברזיל מדורגת על ידי אשרא בדירוג סיכון5, ובשלב זה אין כוונה להעלות את הדירוג, אך כמובן שאשרא עוקבת אחר ההתפתחויות".
על פי נתוני מכון היצוא, יצוא הסחורות לברזיל שמר על יציבות בשנה האחרונה והסתכם בכ-750 מיליון דולר, כאשר רובו התרכז בתחום הדשנים, מכונות, ציוד חשמלי וכימיקלים.
להערכת עציוני, "בטווח הקצר צפוי פיחות במטבע הברזילאי, עד להתבהרות המצב. ההשפעה על שוקי ההון העולמיים צפויה להיות מינורית בשלב זה. המשבר בברזיל תורם להעלאת רמת אי הוודאות בשווקים, אבל לא משנה את המגמה".

עציוני מציין כי "בחודשים החודשים היתה אווירה אופטימית בכלכלה הברזילאית עם כניסתו של הנשיא טמר לתפקיד במקום הנשיאה רוסף. כלכלת ברזיל סבלה ממיתון קשה, שהתבטא בהתכווצות של 3.6% בשנת 2016. בין הגורמים העיקריים ניתן למנות את חוסר היציבות הפוליטית, הירידה במחירי הסחורות, ההאטה בשותפות הסחר (סין וארגנטינה) וניהול פיסקלי ומוניטרי כושל, כאשר הגירעון הממשלתי עמד בשנה שעברה על כ- 9% מהתמ"ג ושיעורי האבטלה הם סביב ה- 13%. לכך מצטרפו ת הבעיות הידועות של שיעורי הפשיעה הגבוהים, שיעורי השקעה הנמוכים, מצב תשתיות הירוד ואי השוויון. חשוב לציין שלמרות מצבה הבעייתי, מדובר עדיין הכלכלה הגדולה ביותר בדרום אמריקה. לברזיל בסיסי כלכלה ויצוא גדולים ומגוונים, למאזן הממשלתי קיימת חשיפה מצומצמת למט"ח, מערכת הבנקאות יציבה, יחסי ההון והנזילות גבוהים באופן יחסי ולמדינה רזרבות מט"ח משמעותיות".


אודות אשרא:
אשרא, החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, היא חברה ממשלתית העוסקת בקידום הייצוא הישראלי באמצעות מתן שירותי ביטוח אשראי והשקעות בעסקאות יצוא לטווח בינוני וארוך ליצואנים ישראלים. החברה מציעה ליצואנים הישראלים פתרונות ביטוח מגוונים, המאפשרים מזעור סיכונים וקבלת מימון לעסקאות לטווח בינוני וארוך (1-15 שנים). החברה מספקת כיסוי כנגד שני סוגי סיכונים: סיכונים פוליטיים הקשורים לשלטון במדינת היעד (כגון מלחמה, הלאמה) וסיכונים מסחריים, הקשורים לחברה שמולה מתבצעת העסקה (כגון פשיטת רגל). החברה מציעה מגוון פתרונות ביטוחיים ושירותים, כגון ביטוחים לאשראי קונים, אשראי בין בנקאי, אשראי ספקים, אשראי דוקומנטרי, ביטוח ליסינג, חילוט שלא כדין, ביטוח השקעות לבעלי מניות וביטוח טרום משלוחים. אשרא, בניהולו של צחי מלאך, ביטחה עד היום מאות עסקאות בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד דולר, בעיקר למדינות מתפתחות.
טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il