בריינסטורם נותנת תקווה לחולי אוטיזם - טלניריTLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

בריינסטורם נותנת תקווה לחולי אוטיזם


בריינסטורם
ניסוי פרה קליני בתאים של החברה הראה שיפור משמעותי ארוך טווח בהתנהגות האוטיסטית

מהניסוי עולה כי עכברים שטופלו בתאי גזע של בריינסטורם, שהינם תאים מזנכמליים שעברו את תהליך ההתמיינות הייחודי NurOwn, הראו שיפור בכישורים החברתיים והתקשורתיים, שיפור של הגמישות בתפיסה הקוגניטיבית שלהם והפחתה בהתנהגות החזרתית המאפיינת את מחלת האוטיזם
כמו כן, הטיפול באמצעות ה-NurOwn הפחית באופן שניתן לציון את ההתנהגות האוטיסטית של העכברים למשך תקופת זמן ממושכת יותר, לאחר השתלה אחת בלבד, ונמצא עדיף על טיפול בתאי גזע מזנכמליים רגילים
התוצאות מופיעות במאמר שפורסם החודש בכתב העת הרפואי The journal of behavioral Brain Research
ד"ר ראלף קרן, המנהל הרפואי של בריינסטורם: "תוצאות אלה מחזקות מאוד את הרציונל להמשך הפיתוח הקליני של ה-NurOwn כטיפול פוטנציאלי לאוטיזם"
חברת בריינסטורם (סימול: BCLI), המפתחת את ה-NurOwn, טיפול בתאי גזע למחלות עצבים ניווניות באמצעות תאי גזע בוגרים, הודיעה כי בגיליון אפריל של כתב העת הרפואי לחקר ההתנהגות המוחית (The journal of behavioral Brain Research) פורסמו תוצאות הניסוי הפרה קליני שערכה החברה במודל עכברים לטיפול באוטיזם. מהמאמר שפורסם עולה כי ממצאי הניסוי, במסגרתו הושתלו בעכברים במודל אוטיסטי תאי גזע מזנכמליים שטופלו באמצעות ה-NurOwn, העידו על שיפור משמעותי ארוך טווח בהתנהגות האוטיסטית, לעומת ההתנהגות של עכברים אוטיסטים שלא טופלו באמצעות ה-NurOwn, אלא טופלו על ידי תאי גזע מזנכמליים שלא עברו התמיינות.
על פי ממצאי הניסוי, מנה אחת של NurOwn שיפרה את הכישורים החברתיים והתקשורתיים של העכברים וכן את הגמישות בתפיסה הקוגניטיבית שלהם, שיפור שלא נצפה בעכברים שלא טופלו. כמו כן הטיפול הפחית את ההתנהגות החזרתית המאפיינת את מחלת האוטיזם, 6 חודשים לאחר ביצוע ההשתלה של תאי הגזע של בריינסטורם. זאת לעומת השפעה קצרה בהרבה (חודש אחד) על ההתנהגות החזרתית שנצפתה בעכברים שבהם הושתלו תאים מזנכמליים רגילים.
המסקנות של עורך הניסוי היו כי הטיפול באמצעות ה-NurOwn הפחית באופן שניתן לציון את ההתנהגות האוטיסטית של העכברים האוטיסטים למשך תקופת זמן ממושכת יותר, לאחר השתלה אחת של תאים, וכן כי הטיפול ב-NurOwn עדיף על טיפול בתאי גזע מזנכמליים רגילים, כפי שהודגם בהשפעה המיטיבה שלו על כישורי התקשורת וההתנהגות החזרתית. עורך המאמר גם ציין כי זהו הניסוי הראשון שהראה שיפור בכל תופעות ההתנהגות האוטיסטית שניתנות למדידה בעכברים וזו הפעם הראשונה שבה הוצגו תוצאות בעלות השפעה לטווח ארוך בעקבות טיפול יחיד.
לדברי ד"ר ראלף קרן, המנהל הרפואי הראשי של בריינסטורם: " ממצאים אלה מעודדים במיוחד, בעיקר בשל כך שאין כיום טיפול רפואי אפקטיבי לסובלים מאוטיזם ובשל ההשפעות האדירות שיש למצב זה על חייהם של החולים ובני משפחותיהם. אנו מאמינים שתוצאות אלה מחזקות מאוד את הרציונאל להמשך הפיתוח הקליני של ה-NurOwn כטיפול פוטנציאלי לאוטיזם, שאותו אנו מתכוונים להמשיך ולחקור עוד השנה".
רקע על אוטיזם
מחלת האוטיזם הינה מחלה מורכבת שפוגעת ביכולות ההתפתחותיות. סימני המחלה מופיעים בד"כ בשלבים המוקדמים של הילדות ומשפיעים על יכולתו של האדם לתקשר ולהיות באינטרקציה עם אנשים אחרים. האוטיזם נבחן על פני ספקטרום ויש שונות גדולה ביכולות של הסובלים מהמחלה. לא ידוע על גורם אחד שגורם לאוטיזם, אולם אבחון מוקדם ומודעות מוגברת יכולות לשפר את מצבו של החולה. חלק מהתסמינים ההתנהגותיים שמאפיינים אוטיסטים קשורים לעיכוב בלמידת השפה, קושי ביצירת קשר עין או יכולת לקיים שיחה, קשיים בתפקוד ניהול הקשורים לתכנון או להסקת מסקנות, התעניינות אינטנסיבית בתחומים צרים, כישורים מוטוריים חלשים ורגישות חושית מוגברת. בשנת 2014 פרסמו דו"ח בנושא האוטיזם שמסקנותיו הצביעו על עלייה בשיעור החולים במחלה ל-1 מכל 68 לידות בארה"ב, כמעט כפול מהממצאים שפורסמו בשנת 2004 אז עמד שיעור המחלה על 1 מכל 125 לידות בארה"ב.
.טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il