ארז כהן: סכנה ממשית של שוק קפוא במחירי שיא! - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסה

העמלות שלנו

העמלות שלנו

חדשות

אור ירוק לבניית 3,000 יחידות דיור במתחם האלף בראשון לציון‎

מערכת טלנירי | 5/1, 09:53
בקרוב אלפי בעלי קרקעות פרטיות יוכלו להתחיל ולממש את זכיותיהם במתחם

הותר לפרסום: עו"ד דורון לוי חשוד כי סייע לאחים דיין

מערכת טלנירי | 28/12, 09:14
להציג מצגי שווא ולהתחמק מתשלום מסים בסך של למעלה מ-180 מיליון אירוארז כהן: סכנה ממשית של שוק קפוא במחירי שיא!


אילוסטרציה - בתים מכסף
בתגובה לנתוני רשות המיסים על ירידה משמעותית במספר העסקאות בנדל"ן בחודשים האחרונים ובעיקר בערי גוש-דן דוגמת תל-אביב, רמת-גן, רמת-השרון וכפר-סבא

ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: נתוני רשות המיסים אינם מצביעים על שינוי מגמה בירידה במחירי הדיור, הם מצביעים בעליל על בעיה אחרת, חמורה הרבה יותר:

ניתוח משרדי מראה כי במהלך החודשים האחרונים קיימת מגמה בעייתית של התמעטות עסקאות הנדל"ן, כולל התמעטות ניכרת של עסקאות נדל"ן יוקרה של משקיעים (!) אולם ברמות מחירים שבפועל, פר עיסקה, אינן יורדות בעליל.

מניתוח משרדי מתברר גם כי ירידת המחירים, כביכול, שפורסמה לגבי נובמבר-דצמבר 2016, איננה בפועל ירידה של ממש, והיא מוסברת בעיקר כתוצאה מירידה ניכרת, כאמור, בעסקאות נדל"ן יוקרה, מה שכמובן מוריד באופן מלאכותי את רמות המחירים פר דירה ממוצעת. אני חושש מאד מהמשך התרחיש של "קיפאון פסגות", כלומר, שוק נדל"ן מקרטע וקפוא, אולם ברמות מחירים גבוהות. גם העובדה שאחוז לוקחי המשכנתאות הגבוהות בטווח של מיליון שקלים ואף יותר, כולל זוגות צעירים, עלה מאד בשנים האחרונות, איננו מבשר טובות כלל ועיקר. לתשומת לב מקבלי ההחלטות ובראשם השרים משה כחלון ואלי כהן".


אמיר רוזנבלום, בעלי חברת "עידן ש.נ.י" יועץ ניהול ואחזקת מבנים ומנהל נכסי יוקרה: היעלמותם של המשקיעים משוק הדיור- זהו הסיפור הגדול של הרבעון האחרון.

עפ"י נתוני רשות המיסים אחוז המשקיעים ירד החל מיולי 2015 ביותר ממחצית מכ-34 אחוזים ב-2015 לכ-16 אחוזים בלבד כיום. מנתונים שברשותי, הירידה אף גדולה עוד יותר ובפועל אחוז המשקיעים ובתוכם משקיעי חו"ל איננו עולה על כ-12 אחוזים מכלל השוק. הסיבה לכך איננה רק הכפלת מס הרכישה והמס המיותר על דירה שלישית. הסיבה העיקרית לכך הינה העובדה שהמשקיעים הפסיקו לראות את מדינת ישראל כ"אזור נוחות" להשקיע בו והם רואים את מדיניות הממשלה כ-"אויב" ומעדיפים לשים את כספם במקומות אחרים בהם מקבלים אותם בזרועות פתוחות ובמאור פנים. זוהי הסיבה העיקרית לירידה התלולה בכ-20 אחוזים בכמות העסקאות בתל-אביב במהלך הרבעון האחרון!".טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS
- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: יגאל אלון 94, תל-אביב  |  073-250-5855  |  info@talniri.co.il