מחיר למשתכן מול התחדשות עירונית! - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהמחיר למשתכן מול התחדשות עירונית!


בהמשך לפרסומים על קידום כ-2,500 דירות בהתחדשות עירונית בבת ים וכ-1400 דירות מחיר למשתכן בראש העין
אדריכלית רותי הרשקוביץ, בר-הרשקוביץ אדריכלים: "אין לי התנגדות למחיר למשתכן, כל עוד הפרויקטים יהיו משולבים במוסדות ציבור ומה שלא פחות חשוב, שיגיעו לקהל הרוכשים הנכון. עם זאת, אסור שזה יבוא על חשבון ההתחדשות העירונית שהינה זולה הרבה יותר מבחינת ניצול תשתיות קיימות, מאפשרת מיצוי וניצול זכויות בנייה, מחזקת ומשדרגת אזורים ותיקים, מאפשרת לרוכשים להמשיך ולהתגורר בקרבת מקום העבודה, המשפחה, החברים והבילוי והכי חשוב, מספקת לשוק הדיור את עתודת הדירות שכה חסרה לה. חישבנו ומצאנו שבגוש דן לבדו ניתן לקדם כ-260 אלף יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית, כך שמחיר למשתכן כבודו במקומו מונח, אך אסור שיבוא על חשבון התחדשות העירונית והדוגמא של מתחם ההסתדרות בגבעתיים, 3700 דירות וה-2400 יח"ד שמקדמים כיום בבת ים, הינן שתי דוגמאות מצוינות לפוטנציאל העתידי".

חיים מאירוביץ, מבעלי קבוצת מאירוביץ-גלנור המתמחה בתמ"א 38 והתחדשות עירונית: "הבעיה ששכחו את התמ"א 38 שהיא הפתרון היחידי האפשרי. עם כל הכבודלמספרים המרשימיםמשל הפרוייקטים בגבעתיים ובת ים של פינוי בינוי, מי יוכל לערוב לתאריך התחלת פרוייקטים אלה ומתי בכלל הדירות יהיו בשוק? ב-2025? ומה יהיה עד אז? כולם יעמדו דום ויחכו לרבבות דירות על הנייר? לכן, רק עידוד תמ"א 38 באמצעות תוספת זכויות ליזמים ואפשרות לחבר בניינים לפרויקטים של מעין "מיני פינוי בינוי", רק הם יוכלו בפועל לקדם אלךי ואפילו רבבות דירות זמינות בגושדן. הבעיה היא שגם מחיר למשתכן שנכשל עדכה כשלון חרוץ וגם הצפי לפינוי בינוי מעכבים את התמ"א".


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il