תגובה לנתוני השמאי הממשלתי על עליית מחירי הדיור ביותר מ-8 אחוזים בשנה האחרונה - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהתגובה לנתוני השמאי הממשלתי על עליית מחירי הדיור ביותר מ-8 אחוזים בשנה האחרונה


ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין
"עולם כמנהגו נוהג. זו השנה העשירית ברציפות. גם הירידה הטכנית היתה במספר ערים איננה נחמה והמגמה נמשכת במלוא עוזה, למרות הצהרות האופטימיות של משרד השיכון שהושמעו השנה כאשר תכנית מחיר למשתכן יצאה לדרך.. מסתבר שהיא השיגה בדיוק את המגמה ההפוכה ודחפה את השוק כלפי מעלה ביתר שאת. זה אומר שצריך לחדול מגימיקים דוגמת מחיר למשתכן ומע"מ אפס ולשים דגש דווקא על שינויים מבניים בשוק הדיור".

חיים מאירוביץ' מבעלי קבוצת מאירוביץ'-גלנור: "זה זמן רב שאני טוען שרק תכנית התחדשות עירונית מקיפה תוכל לבלום את הסחף במחירי הדיור כלפי מעלה. מבדיקה שערכנו מתברר כי בגוש דן לבדו ניתן לקדם כ-300 אלף יח"ד באמצעות פינוי-בינוי ותמ"א 38. זה עדיף, וודאי, על פני שפיכת מיליארדים בהקמת ערים ושכונות ענק חדשות. ניתן בהחלט בתשתיות קיימות בערים הותיקות לקדם הרבה יותר יח"ד ובעלויות פחותות לאין שיעור ובכך ליצור איזון מתבקש בין ביקוש להיצע".

יוסי חסון, לשעבר מנכ"ל החברה לחיזוק מבנים בישראל: "דוח השמאי הממשלתי הוא נורה אדומה אל מקבלי ההחלטות שמושכים במשך שנה תמימה את קידום תמ"א 38/4. כיום, עשור שנים לאחר אישור תכנית התמ"א בממשלה, נמצאים בביצוע בפועל אלפי יח"ד בודדות בלבד. תמ"א 38/4, שתוסיף זכויות בנייה ליזמים ותאפשר בד בבד ניוד זכויות בין הפריפריה לבין המרכז, תוכל להגדיל באופן משמעותי ביותר ובאופן מיידי (!) את היקפי התמ"א, גם הרבה מעבר לגוש דן ואף לפריפריה".

*קרדיט לצילום חיים מאירוביץ'


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il