יון פדר, עורך הראשי YNET, ביום עיון בנושא פרטיות וחשיפה ברשת - טלנירי


TLV  |  LDN  |  NY
 
מסחר בבורסה בורסה מסחר בבורסה תחרות המשקיעים מסחר בבורסהיון פדר, עורך הראשי YNET, ביום עיון בנושא פרטיות וחשיפה ברשת


אילוסטרציה - מקלדת
" איומי הפרטיות הגדולים ביותר, אותם כל ישראלי חווה, הם פרי יוזמות פרלמנטריות שמקורן בכנסת"
עוד אמר פדר: "בעולם בו אנו מתווכים את חיינו באמצעות מערכות כמו גוגל או פייסבוק, שעוסקות בבידור, חיפוש ועוד, אין כבר משמעות למושג הפרטיות. פרטיות זה פאסה."

גיא בקר, קרימינולוג, אוני' חיפה: "אם אנו מפחדים להתנהל באינטרנט ומגבילים את עצמנו, אזי הפרטיות שאנו שומרים עליה לא שווה דבר"

איגוד האינטרנט הישראלי ערך הבוקר יום עיון דוברים פרלמנטריים, בנושא "פרטיות וחשיפה ברשת: איפה עובר הגבול?", אשר נפתח בפאנל בהנחייתה של ליאת רון, כתבת מוסף סוף השבוע של גלובס ופרשנית בלילה כלכלי. במהלך הפאנל התייחס יון פדר, עורך ראשי, YNET, לגורמים המאיימים על שינוי תפיסת הפרטיות של משתמשי האינטרנט: "מה שהשתנה בתפיסת הפרטיות של היום, היא הזכות להישכח. בעולם החדש שום דבר לא נשכח. אנחנו מתעדים את עצמנו, והעולם אוגר עלינו נתונים. הגורם האמיתי שמאיים על הפרטיות שלנו, הם מיזמים שמקורם בכנסת. לחלקם יש אמנם מטרה נכונה, אך איומי הפרטיות הגדולים ביותר אותם כל ישראלי חווה, הם פרי יוזמות פרלמנטריות. לדוגמה: חוק המאגר הביומטרי, שאם יתממש ויהפוך לחוק, תהיה ישראל היחידה בעולם שתחזיק מאגר טביעות אצבע של כל תושביה. עוד פיילוט מוזר למדי אך צודק בעיקרו, זו הקמת הרשומה הרפואית הלאומית. מדובר ברצון נכון בבסיסו, המיזם יעניק מידע רפואי שישמש כל רופא שתגיעו אליו, אך מתנהל באופן לא נכון; חוק נתוני התקשורת; עיר ללא אלימות של העיריות, שמרשתת את העיר במצלמות, ועוד. מיזמים אלה יחד, יוצרים עלינו מאגר מידע עצום ומפחיד. אנו מאוימים ע"י ממשלתנו אנו. למיזמים אלה מוכרח להתלוות מערך של חיסיון מידע ושמירת הפרטיות. הבעיה אינה בעצם קיומו של המיזם, אלא בחוסר המודעות לצורך לשמור על הפרטיות שלנו. בעולם שבו כל הרשתות מחוברות ומקושרות לאינטרנט, ניתן לחשוף כל דבר עלינו בעזרת תחכום בסיסי בלבד. "

גיא בקר, קרימינולוג מומחה להיבטים של פסיכולוגיה חברתית, ביה"ס לקרימינולוגיה, אונ' חיפה, התייחס לאפשרות להנהיג רגולציה על נושא הפרטיות: "מצלמות שמפוזרות ברחובות, שנועדו למנוע אלימות, עשויות להוות איום על הפרטיות שלנו כי אנו מתועדים. אך במקרה זה מחיר הויתור על הפרטיות עדיף, מפני שאם לא נצא מהבית עקב פחד מאלימות, אזי הפרטיות שאנו שומרים עליה לא שווה דבר. יש מקום לרגולציה, אך יש לזכור כי רגולציה עשויה לפגוע בחופש. רגולציה צריכה להתבצע באופן מינימלי ומאוזן. במידה והמדינה תשלוט על תכנים נכנסים ויוצאים, זה יתבצע באופן טוטליטרי וזה בעייתי".

לינוי בר גפן, עיתונאית ומגישה, ערוץ 2, שהשתתפה אף היא בפאנל, אמרה: "בואו נפרק חשיפה לשני סוגים: חשיפת נתונים כמו כתובת הבית או מס' חשבון הבנק היא חשיפה שעשויה להיות מסוכנת. מאידך, חשיפת רגשות ודעות דווקא מתגמלת לדעתי, והסיכוי שתוביל לפגיעה- קטן. אנו נמצאים בסוג של תקופה קתולית, בה הווידוי הוא תחליף לתיקון. במקום לתקן ניתן לספר ברשת עד כמה אתה גרוע ולקבל אמפטיה. יש לי בשורה אולי קצת לא נעימה למי שחושש לחשוף את עצמו ברשת: אתם לא כאלה מעניינים. אנשים לא קוראים את הטור של דנה ספקטור כדי לדעת משהו עליה, הם משתמשים בקריאת הטור שלה כדי ללמוד משהו על עצמם. אותו דבר ברשת. אף אחד לא קורא ציוצים שלי ברשת כדי לדעת עליי, אלא כדי ללמוד על עצמו. אני כלי."

בסיכום הפאנל, סיכם יון פדר: "שום גוף ממשלתי לא יוכל לעשות רגולציה על גוגל או פייסבוק. הם חזקים יותר מכל ממשלה בעולם. בעולם בו אנו מתווכים את חיינו באמצעות מערכות כמו גוגל או פייסבוק, שעוסקות בכל, בידור, חברתיות, חדשות, חיפוש ועוד, אין כבר משמעות למושג הפרטיות. פרטיות זה פאסה."

איגוד האינטרנט הישראלי הינו גוף בלתי תלוי וללא מטרת רווח הפועל לקידום האינטרנט לכלל הציבור בישראל. יעדי האיגוד הינם פיתוח ושיפור שירותי התשתית החיוניים לקיומו של האינטרנט בישראל, והרחבת השימוש באינטרנט לאזרחי ישראל למטרות חינוך, למידה, בידור, מסחר וקשר לממשל. כל זאת תוך שמירה על האופי הפתוח והגלובלי של האינטרנט לתועלת הקהילה והסרת חסמי גישה חברתיים, טכנולוגיים ורגולטוריים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר האיגוד: www.isoc.org.il


טלנירי מציעה לך את מגוון השירותים תחת קורת גג אחת!

פתיחת חשבון למסחר בארץ ובארה"ב, שירותי איתותים לישראל, ארה"ב והמעו"ף, שירות החזרי מס, תוכנת ניתוח טכני ועוד... השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם

שם מלא*: טלפון*: דוא"ל:


RSS

כתבות נוספות

- מידע פיננסי לפני כולם  © כל הזכויות שמורות  |  משרד ראשי: רח' היצירה 19 רחובות  |  08-9361736  |  info@talniri.co.il